O Lagartu

Jsme kavárenský řetězec s domovem v Ústeckém kraji. Náš tým školených baristů a usměvavých číšníků doplňují naši cukráři, kteří každý den připravují stovky sladkostí a tuny zmrzliny, také tým kuchařů, kteří ve vybraných kavárnách připravují originální menu formou brunche. Jak jsme se dostali až sem?

2009

PŘÍBĚH LAGARTA SE ZAČAL PSÁT V ROCE 2009

Tehdy se jeho zakladatel Jan Hawelka rozhodl, že vytvoří na severu Čech místo, které nabídne kvalitní kávu, unikátní dezerty a vysokou úroveň zákaznického servisu.

Honza měl původně v plánu servírovat italskou kávu značky Lavazza. Stačilo ale jedno setkání s majitelem La Bohéme Café Charlesem Fleerem, aby upravil koncept a do nabídky zařadil právě jejich výběrovou kávu.

2010

O ROK POZDĚJI OTEVŘEL PRVNÍ KAVÁRNU V CHOMUTOVĚ

Ani náročné začátky, práce dlouho do noci a neustálé učení se novým věcem ho neodradily od toho, aby rozšířil Lagarto dál a o rok později otevřel kavárnu i v obchodním domě v Mostě. Během následujících let se otevřely dveře kaváren v Teplicích, Kadani a ještě jednou v Chomutově.

2012

ZÁSADNÍ MILNÍK PŘIŠEL V ROCE 2012

Honza se rozhodl, že ukáže světu i kvalitní dezerty z vlastní výrobny. Tím se k značce Lagarto, v té době už dokonale provoněné kvalitní kávou, přidala i poctivá cukrařina.

2015

DELI MOST

K dalšímu velkému kroku vpřed došlo v roce 2015, kdy se ke klasickému kavárenskému konceptu přidalo i bistro Deli Most s vlastní kuchyní a jedinečným brunchem.

2018

DESIGNOVÁ KAVÁRNA GALERIE POŠTA

V prostorách Galerie Pošta v Chomutově jsme v roce 2018 otevřeli naší první designovou kavárnu, která udala směr, kterým chceme v dalších letech jít. Zároveň jsme zde spojili Lagarto a Deli.

2019

REVOLUČNÍ ROK 2019

V roce 2019 jsme se rozhodli říct „ne“ prodloužení smlouvy v naší kavárně v Teplicích a říct „ano“ nové výzvě, a to postavit restauraci, která by se stala časem klenotem severu. A tak vzniklo Lagarto J&J a Lagarto Emporio Olympia Teplice.

2020-2021

COVID V LAGARTU

Covid nechal šrámy na mnoha aspektech našeho života, nás nevyjímaje. Požadavky našich hostů se změnily, ale i tak jsme našli cestu, jak přinášet radost naplno, zejména tehdy, kdy ji bylo nejvíc zapotřebí. Proto jsme v roce 2021 otevřeli naše Lagarto Encore na jezeru Most.

2023

ROK SLADKOSTÍ

Rok 2023 byl rokem našich sladkostí, kdy se do našeho týmu připojil náš externista Vlad Ryasnyy, který společně s naším týmem cukrářů s Dominikou Tesařovou změnili naše cukrářské menu a do naší nabídky, tak už neodmyslitelně patří dezerty do sklenice.

2024

A JEDEME DÁL

Ke konci roku 2023 jsme se rozhodli přeměnit naší kavárnu v Poště v Chomutově na naši laboratoř. A tak vzniklo LABO - jako koncept, kde se rodí novinky našeho řetězce.